Коли до важливих іспитів залишаються дні, можна розгубитися і не знати, за що хапатися. Для когось підготовка до ЗНО з української вже добряче набридла, а хтось ще тільки починає братися за розум

У кожного можуть бути свої способи підготовки, та я раджу, передусім, чітко визначити для себе ці методи і добре спланувати інтенсивну підготовку до ЗНО.

А ще я пропоную вам декілька ідей для того, як готуватися до ЗНО з української, щоб було і швидко, і ефективно, і навіть весело!

Кажуть, під час навчання корисно їсти горіхи. А ще - додавати до навчального процесу трохи фарб!

Кажуть, під час інтенсивного навчання корисно їсти горіхи. А ще – додавати до навчального процесу трохи фарб!

1. Повторення за програмою

Пам’ятайте, що спрогнозувати питання у тесті ЗНО можна: там не буде нічого, чого немає у програмі ЗНО. Тому саме програма – це ваш документ №1 під час підготовки. Завантажте її тут або знайдіть у своєму посібнику для підготовки до ЗНО за 2017 рік.

Також у нас на сайті ви можете знайти зручний список літератури для ЗНО за 2017 рік (розбитий за періодами та стилями).

А тоді просто починайте читати: фонетика, хмм… Чи знаю я співвідношення звуків і букв? А, може, варто повторити питання про наголоси? Повторивши матеріал, зробивши відповідні тести і вправи, викреслюйте пункт у програмі або виділяйте його маркером:

programme_1

2. Тести-тести-тести

Дуже ефективний спосіб для підготовки «в останній момент» – робити багато–багато тестів. Можна купити найновіші збірки тестів або ж знайти велику добірку в Інтернеті чи дістати тестові зошити колишніх років.

А в нашій групі ВКонтакті ми щодня публікуємо для вас тести, зокрема, на вихідних у нас традиційно є багато завдань на фразеологізми – одну з найпідступніших тем ЗНО (дивіться всі тести Вконтакті з тегом #фразеологічнівихідні).

Ось ще декілька сайтів з тестами ЗНО:

Онлайн: http://zno.osvita.ua/ukrainian/

Щоб роздрукувати: http://osvita.ua/test/answers/

Більше онлайн:

http://www.lvtest.org.ua/testy-zno-mynulykh-rokiv

http://zno-ua.net/lesson/ukrainian/

https://zno.yandex.ua/ukrainian/

http://ukrainetest.com.ua/

Діліться з усіма в коментарях вашими ресурсами тестів!

3. «Хто хоче стати мільйонером?»

Можна, звісно, просто робити собі чай чи лимонад (залежно від погоди), сідати і робити тести. Але вже скоро ви відчуєте, як стає нудно і одноманітно від щоденного малювання «хрестиків-нуликів». Тому спробуйте якось урізноманітнити процес!

Можна, наприклад, брати тестові зошити і виходити на свіже повітря – у двір, у парк, а вже скоро на пляж. Вчіться разом, це може бути веселіше (детальніше читайте у статті).

А ще можна перетворити тестування у гру, наприклад, «Хто хоче стати мільйонером?»: «ведучий» готує запитання ЗНО з відповідями, а «гравці» роблять їх з трьома підказками. Хто виграє мільйон – тому солодкий подарунок! 🙂

4. Скорочені перекази

Звісно, що за короткий проміжок часу майже неможливо (хоча реально), прочитати повністю всі твори з літератури. У таких випадках користуються хрестоматіями або скороченими переказами.

Моя порада така: окремо прочитайте всі вірші та короткі твори (до 30 сторінок) повністю, повісті і романи ж намагайтеся читати за найбільш великими переказами з обов’язковою наявністю цитат з описами персонажів (такі цитати найбільш типові у завданнях ЗНО).

Знову ж таки, користуйтесь програмою ЗНО і виділяйте прочитані твори, щоб нічого не пропустити.

5. Експрес-запитання з літератури

Для тестів з літератури дуже важливо знати конкретні деталі: жанр, рід, стиль, імена персонажів, справжнє ім’я автора тощо. Під час підготовки та прочитання статей посібників, готуйте собі власні експрес-питання. Наприклад, опрацювавши поезію першої половини 20 століття і прочитавши про неї у посібниках, готуєте такі питання:

 • Хто автор вірша «Блакитна панна»?
 • Яке справжнє прізвище Олександра Олеся?
 • Який вірш починається словами «Сміються, плачуть солов’ї»?
 • Автором якої збірки є Павло Тичина? Які вірші до неї належать?
 • Як називається поетична форма вірша “Київ – традиція”?

(Спробуйте ВИ дати відповіді на ці запитання у коментарях)

Такі експрес-питання зручно робити на картках: з одного боку – питання, з іншого – відповідь. Також багато таких запитань містить посібник Авраменка «Міні-конспекти».

З експрес-питаннями можна «гратись» упродовж останніх 2-3 днів перед ЗНО, також можна влаштовувати змагання з друзями, просити допомогти батьків.

6. Літературні вечори

Якщо ви не встигаєте прочитати всі твори з української літератури і маєте таких самих друзів, організуйте літературні вечори (або ж ранки чи обіди 🙂 ).

Для цього зберіть групу відповідальних людей, візьміть програму ЗНО і поділіть прозові твори між собою. Прочитайте їх, а тоді зберіться у дружньому колі, детально переказуйте одне одному твори, розкажіть про свої враження і зазначте, що варто занотувати. Можна також почитати гарно вірші і взагалі непогано розважитися!

7. 10 творів ЗНО

Щодо власних висловлювань, то тут є небагато способів практики. По-перше, дізнайтеся про вимоги, які перед вами ставлять під час написання твору. Уявіть, що вам треба перевірити твір. Як ви будете це робити? Як оцінюють твір ЗНО? Запам’ятайте ці критерії, про них можна почитати у моїй статті “Творче завдання ЗНО в числах”. 

Також детально і яскраво я розказую про власне висловлення ЗНО у своєму найпопулярнішому безкоштовному уроці “10 фішок творчого завдання ЗНО” (дивіться тут).

Ну а далі, щоб навчитися гарно писати твори ЗНО, треба тільки практикуватися – написати мінімум 10 творів і обов’язково дати їх комусь прочитати і перевірити за критеріями УЦОЯО (вчителю, репетитору, розумному другу чи сестрі).

+ 2 суперваріанти:

Інтенсивно та цікаво підготуватися до ЗНО можу допомогти і я.

Цього року я суттєво вдосконалила та переробила формат двох своїх онлайн курсів: “100 найтиповіших завдань ЗНО” “Ідеальний твір ЗНО”.

Зазвичай, на своїх курсах я проводжу групові заняття за розкладом. Але завдяки новій системі та формату навчання, тільки у травні (для всіх, хто не встиг) можна записатися на ці курси у будь-який момент останнього місяця перед ЗНО.

Особисто для кожного учасника курсів “останнього місяця” я створюю індивідуальний план дій, а тоді регулярно надсилаю свої листи, онлайн уроки, матеріали та домашні завдання, відповідно до цього плану, щоб ви ефективно та інтенсивно встигли підготуватися до ЗНО.

Ідеться про два курси:

«100 найтиповіших завдань ЗНО» (натисніть для деталей)

Це інтенсивні дистанційні курси з підготовки до ЗНО з української, які допомагають:

 • хутко та ефективно систематизувати і повторити весь матеріал з мови та літератури
 • “довчити” те, що якось пропустилося
 • вивчити максимально можливу кількість потрібної для ЗНО інформації “з нуля” 

Реєструйтесь якнайшвидше, щоб було більше часу на курс! Я ж можу лише пообіцяти, що там справді цікавого – тільки корисного та потрібного до ЗНО. Якщо ж курси вам не підійдуть із будь-яких причин, повертаю 100% вартості.

Більше деталей, відгуки та реєстрація на “100 найтиповіших завдань” тут

Інший курс – не для слабкодухих.

“Ідеальний твір ЗНО” (натисніть для деталей)

Це 10 практичних онлайн уроків, під час яких ви вчитеся писати гарні власні висловлення у форматі ЗНО. Кожен урок цього курсу містить:

 • онлайн урок на певну тему про твір (вступ, аргументи, логічність тощо)
 • практикум зі стилістики, пунктуації чи орфографії;
 • мотиваційну пораду про ефективне навчання чи здоровий спосіб життя.
 • онлайн-тест щодо пройденої теми;
 • написання власного висловлювання на одну з тем + мою перевірку, оцінювання та коментарі
 • бонусні матеріали (чек-листи, шпаргалки, шаблони).

Працювати треба буде серйозно. Але результат теж немалий: правильно та грамотно написаний твір на ЗНО, покращені навички писання українською, краща стилістика, пунктуація, орфографія…

Ви можете зареєструватись зараз, і я якомога швидше складу для вас програму, щоб ви встигнули пройти весь курс до ЗНО.

Більше деталей, відгуки та реєстрація на “Ідеальний твір ЗНО” тут

__________________________________________

Ось і все, що я хотіла сказати. Буду рада, якщо допомогла вам у чомусь! Тепер готуйтеся і складайте ЗНО на всі 200 балів! Багато успіху вам!!!

А ще: як ви готуєтеся до ЗНО в ці весняні дні? Розповідайте в коментарях!

Share Button

Анна Огойко

Привіт! Мене звати Анна. Я викладач української мови і розробник унікальних онлайн курсів до ЗНО. Я склала свої ЗНО на 198, 199 і 199,5 балів, а мої учні складали й на всі 200!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInFlickrYouTube